Dwa nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce. Zmarła piąta osoba

Niestety już w godzinach porannnych znacznie pogorszył się bilans koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Wałbrzychu zmarła piąta osoba, 57-letni mężczyzna. W Małopolsce liczba osób zarażonych COVID-19 wzrosła do czterech. Jest to mężczyzna w sile wieku, którego stan lekarze określają jako stabilny oraz młody męzczyzna, przebywający w kwarantannie domowej. Oboje trafili do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Polsce mamy już 205 przypadków, z czego 28 we wtorek. 

Zwiększa się liczba osób zarażonych koronawirusem na terenie Polski, ale także i w Małopolsce. W naszym regionie mamy dwa nowe przypadki zarażenia i są to mężczyźni, którzy przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ich stan zdrowia lekarze określają jako stabilny. – Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym – informuje Ministerstwo Zdrowia. 

Niestety mamy także smutną infirmację. Zmarł 57-letni mężczyzna, leczony w wałbrzyskim szpitalu. Miał choroby współistniejące. – Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy na twitterowym profilu ministerstwa.