We wtorek 61 przypadków koronawirusa w Polsce. Jutro pierwszy pacjent wychodzi ze szpitala.

Ministerstwo Zdrowia tuż po godzinie 21 poinformowało o nowym bilansie osób chorych na koronawirusa. Od rannego komunikatu przybyły 33 osoby z zakażeniem COVID-19. Jest jednak także dobra informacja. “Pacjent zero” z Zielonej Góry nie jest już chory i jutro wychodzi ze szpitala. Pogorszyły się także statystyki zgonów. W dniu dzisiejszym zmarł 57-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu. Mamy w sumie 238 zachorowań na koronawirusa, z czego pięć w Małopolsce. 

W Małopolsce liczba pacjentów z koronawirusem zwiększyła się o trzy osoby. Jedna osoba, mężczyzna w stanie ciężkim ale stabilnym znajduje się w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, natomiast pozostała czwórka hospitalizowana jest w Szpitalu Uniwersyteckim. Jeden z nich to młody mężczyzna, a pozostałe dwa to mężczyźni w sile wieku. Zarażeni pochodzą z Krakowa, Tarnowa oraz Niepołomic.

 Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie.  Kolejny komunikat miał miejsce około godziny 14. – Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego – podkreślało ministerstwo.

Tuz po godzinie 21 podano najnowszy bilans osób zarażonych. Przybyło 17 nowych przypadków, co daje ogólnie 61 osób ze potwierdzonym COVID-19 we wtorek 17 marca. Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)  napisał w komunikacie resort zdrowia.

“Pacjent zero” wychodzi w środę ze szpitala

– Jednocześnie informujemy, że pierwszy pacjent zakażony koronawirusem jutro kończy hospitalizację – to jedyny dobry komunikat Ministerstwa Zdrowia we wtorek.  Pacjent trafił do szpitala w Zielonej Górze 4 marca i był pierwszą osobą z potwierdzonym koronawirusem w naszym kraju. Dokładnie po 13 dniach leczenia test na obecność COVID-19 pokazał wynik negatywny. Dzięki temu już w środę opuści zielonogórski szpital.

Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa

Zmarł 57-letni mężczyzna, leczony w wałbrzyskim szpitalu. Miał choroby współistniejące. – Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytalismy rano na twitterowym profilu Ministerstwa Zdrowia.