287 przypadków koronawirusa w Polsce. Mężczyzna z Nowej Huty wśród zarażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o nowych 49 przypadkach koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy, że do tej pory pięciu chorych zmarło, natomiast 66-letni “pacjent zero” z Zielonej Góry jest pierwszą osobą wyleczoną z COVID-19. W Małopolsce zdiagnozowano szósty przypadek wirusa, a jest nim mężczyzna przebywający w kwarantannie domowej. Z jednego z bloków w dzielnicy Czyżyny (Nowa Huta) został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 

Rzecznik Prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Maria Włodkowska poinformowała o stanie zdrowia pacjentów. – Mogę powiedzieć, że stan pacjentów, przebywających w naszych szpitalu jest ogólnie stabilny i dobry. Brakuje nam przede wszystkim przyłbic medycznych i gogli – podkreśliła. W Szpitalu Uniwersyteckim znajduje się pięciu pacjentów, a jeden leczony jest w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Jego stan lekarze oceniają na ciężki, ale stabilny. Szpital także prosi o pomoc, przede wszystkim związaną z brakującym sprzętem ochronnym.

W Małopolsce potwierdzono dziś szósty przypadek koronawirusa. Pacjentem jest przebywający w kwarantannie domowej mężczyzna, który powrócił z USA. Znajdował się on w jednym z bloków znajdujących się w dzielnicy Czyżyny. Budynek został zdezynfekowany.

Już 287 przypadków COVID-19 w Polsce

Ministerstwo Zdrowia wystosowało dziś trzy komunikaty o liczbie nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego – czytaliśmy w porannym wpisie ministerstwa na Twitterze. Około godziny 14 napisano o kolejnych pięciu pacjentach, z zakażeniem COVID-19, w tym jednym z terenu Małopolski. 

Niestety bilans znacząco wzrósł po godzinie 19. Ministerstwo Zdrowia napisało o kolejnych 36 przypadkach koronawirusa, z czego aż 28 osób z samego Mazowsza. Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo.