Siódmy przypadek

Siódmy przypadek koronawirusa w Małopolsce. Kobieta z Tarnowa trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego

Mamy w Małopolsce siódmy przypadek zarażenia koronawirusem. Chorobę zdiagnozowano u młodej kobiety z Tarnowa, która zaraziła się od swojego partnera. W Polsce liczba osób z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa COVID-19 wzrosła do 355 osób, z czego aż 68 w czwartek. Przypomnijmy, że w naszym regionie mieliśmy do tej pory sześć osób zarażonych koronawirusem. Jeden pacjent znajduje się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, natomiast pięciu pozostałych w Szpitalu Uniwersyteckim. 

Według pierwszych informacji kobieta zaraziła się koronawirusem od swojego partnera, 30-letniego mieszkańca Tarnowa. Mężczyzna jakiś czas temu wrócił z Francji, a po zdiagnozowaniu choroby trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Stan zdrowia pacjentki lekarze określają jako stabilny.

Ministerstwo Zdrowia około 19 poinformowało o nowych 32 przypadkach zakażenia. Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego – czytamy na twitterze Ministerstwa Zdrowia. 

Warto podkreślić, że dwa powtórzone badania osób z Wałbrzycha oraz Białegostoku wykazały, iż tych dwóch pacjentów zostało wyłączonych z dotychczasowych potwierdzonych wyników. W czwartek wykryto zatem nowych 68 przypadków koronawirusa, a w sumie jest to już 355 osób. Niestety pięciu chorych zmarło.