Do 13 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. Zmarła 27-letnia kobieta

W Małopolsce mamy już 13 przypadków koronawirusa. Liczba chorych na COVID-19 w Polsce wzrosła do 378 osób. Niestety w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która niedawno urodziła dziecko. Niestety sepsa połączona z wirusem spowodowała zgon. W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jak na razie 23 przypadki zarażenia. Możemy spodziewać się wzrostu w godzinach wieczornych. 

W godzinach rannych Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o pięciu osobach zarażonych koronawirusem. Dwie kobiety oraz trzech mężczyzn znalazło się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Szósty przypadek w piątek to mężczyzna w sile wieku, którego dobry stan pozwala na przebywanie w izolacji domowej. W Małopolce do tej pory zdiagnozowano 13 przypadków COVID-19. Pacjent przebywający w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. O kolejnych 11 zdiagnozowanych przypadkach dowiedzieliśmy się około południa. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego – podało do wiadomości ministerstwo. 

Zmarła 27-letnia kobieta, szósta ofiara koronawirusa w Polsce

Niestety przy okazji drugiego w dniu dzisiejszym komunikatu Ministerstwo Zdrowia podało do wiadomości informacje o śmierci 27-letniej pacjentki. – Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim – czytaliśmy na twitterze ministerstwa. Jak się okazało, kobieta po porodzie miała zdiagnozowaną sepsę, do tego doszło także zarażenie koronawirusem. Niestety pacjentki nie udało się uratować. Warto podkreślić, że COVID-19 nie był bezpośrednią przyczyną śmierci młodej kobiety.