W piątek

W piątek 70 przypadków koronawirusa w Polsce. Czternasty zarażony w Małopolsce.

Ministerstwo Zdrowia po godzinie 20 wydało kolejny komunikat dotyczący osób zarażonych koronawirusem na terenie naszego kraju. Do 425 wzrosła liczba pacjentów z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19. Do tej pory zmarło pięć osób, a w dniu dzisiejszym także 27-letnia kobieta u której lekarze stwierdzili zarówno koronawirusa jak i sepsę. Rząd wprowadził w kraju stan epidemii. W Małopolsce mamy już czternaście osób z tym niezwykle groźnym wirusem, którzy znajdują się w większości w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. 

Czternastym pacjentem zarażonym koronawirusem na terenie naszego województwa jest mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry, dlatego też przebywa w izolacji domowej. Jest to mieszkaniec Krakowa. Do tej pory stwierdzono trzynaście przypadków COVID-19 w Małopolsce. Stan pacjentów jest stabilny i w większości dobry. Pacjent znajdujący się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie nadal przebywa w stanie ciężkim, ale stabilnym.

W piątek w Polsce stwierdzono aż 70 przypadków koronawirusa i pod tym względem jest to rekordowy dzień. W sumie w Polsce zarażonych jest już 425 osób, z czego pięć zmarło. Bezpośrednią przyczyną zgonu 27-letniej kobiety nie był koronawirus, ale sepsa.

Rząd wprowadził w dniu dzisiejszym stan epidemii. Pozwoli on na ewentualną izolację punktów “zero”, takich jak zamykanie miast oraz obszarów z dużą ilością przypadków choroby. Podwyższa także kary dla osób nie przestrzegających kwarantanny domowej do kwoty 30 tysięcy złotych. Zajęcia w szkołach, a także na uczelniach odwołano do Świąt Wielkanocnych.