Piętnasty przypadek koronawirusa w Małopolsce. Znamy miejsca, skąd pochodzą zarażeni pacjenci.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o nowych 27 przypadkach koronawirusa. W sumie zarażonych w Polsce jest 452, z czego pięć osób zmarło. W naszym regionie zdiagnozowano 15 chorego z wirusem COVID-19. Kobieta w sile wieku znajduje się w kwarantannie domowej. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o miejscach, skąd pochodzą zarażeni pacjenci. 

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Około godziny 13:30 zaktualizowano liczbę  sobotnich przypadków. Na twitterze ministerstwa przeczytaliśmy informację o 13 osobach zarażonych koronawirusem, w tym jednej osobie z Małopolski. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 – czytaliśmy w mediach społecznościowych. 15 zarażoną osobą w naszym województwie jest kobieta w sile wieku, która przebywa w kwarantannie domowej. 

Znamy miejsca, skąd pochodzą zarażeni w Małopolsce

– Aktualnie w Małopolsce mamy 15 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Serwis prasowy podaje informacje na temat pacjentów. Zakażeni to osoby w wieku od 26 do 74 lat, w większości to osoby mieszkające w Krakowie. Trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego. – W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną.Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu – apeluje urząd wojewódzki.