Rekordowe 111 przypadków koronawirusa w sobotę. W Małopolsce 16 zarażonych.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o znacznym wzroście liczby zarażonych COVID-19 w Polsce. Mamy już 536 pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem, z czego pięciu zmarło. W Małopolsce liczba osób zarażonych wzrosła do 16. Niestety była to rekordowa doba pod wględem pozytywnych wyników testu na obecność wirusa, ponieważ odnotowano 111 przypadków. Najwięcej chorych pochodzi z województwa mazowieckiego i łódzkiego. 

Do godzin południowych zdiagnozowano 27 przypadków koronawirusa w Polsce. Niestety wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 84 nowych osób zarażonych COVID-19. W ciągu doby liczba ta wzrosła do 111 i dość znacznie przekroczyła w Polsce liczbę 500 chorych, wzrastając do 536. W województwie małopolskim koronawirusa zdiagnozowano u kolejnych dwóch osób.

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie wydanym około godziny 18. Niestety około 20:30 zaktualizowano liczbę osób z koronawirusem w Polsce i wzrosła ona do 536 przypadków, a aż o 44 w stosunku do poprzedniej informacji. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego – podkreśliło ministerstwo. 

Znamy miejsca, skąd pochodzą zarażeni w Małopolsce

– Aktualnie w Małopolsce mamy 15 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Serwis prasowy podaje informacje na temat pacjentów. Zakażeni to osoby w wieku od 26 do 74 lat, w większości to osoby mieszkające w Krakowie. Trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego. – W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną.Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu – apeluje urząd wojewódzki.