Cztery nowe przypadki COVID-19 w Małopolsce. Kolejne dwie osoby zmarły z powodu koronawirusa.

Rośnie bilans osób, które są zarażone koronawirusem w Polsce. W dwóch przedpołudniowych komunikatach Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 nowych przypadkach, z czego czterech w województwie małopolskim. Niestety z powodu wirusa zmarły dwie osoby: 37-letnia kobieta z Poznania oraz 43-letni mężczyzna, który był leczony w Radomiu. 

W Małopolsce liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 20. W dniu dzisiejszym przybyło czterech pacjentów. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny. W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób – poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Liczba zarażonych wirusem COVID-19 wzrosła w Polsce do 563 osób. Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego – czytaliśmy w komunikacie przed godziną 9 rano. Kilka godzin później Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego – zakomunikował resort zdrowia. 

Kolejne dwie ofiary koronawirusa w Polsce

Niestety pogorszył się bilans osób, które zmarły w Polsce z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 37-letniej kobiecie z Poznania, u której zgon wystąpił z powodu zakażenia jak i chorób pojawiających się w następstwie COVID-19. Pacjentka była w stanie ciężkim oraz miała inne schorzenia. Drugą osobą jest 43-letni mężczyzna, który także był w stanie cięzkim i przebywał w szpitalu w Radomiu.