Kolejne 64 przypadki koronawirusa w Polsce. W Małopolsce już 24 zarażonych COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia około godziny 18 poinformowało o kolejnych 64 przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. W naszym regionie liczba zarażonych osób została powiększona o cztery i wynosi już 24 osoby. Większość z pacjentów czuje się dobrze. Wśród osób z pozytywnymi wynikami testu na obecność COVID-19 jest poseł Solidarnej Polski Edward Siarka. 

Suma wszystkich przypadków w Polsce wzrosła zatem do 627 osób. Niestety siedem z nich zmarło, w tym 37-letnia kobieta oraz 43-letni męzczyzna w dniu dziesiejszym. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki. Jak już wcześniej pisaliśmy jedną z zarażonych osób jest poseł Solidarnej Polski Edward Siarka, przebywający dotychczas w kwarantannie domowej.

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.