W niedzielę 98 przypadków koronawirusa w Polsce i 8 w naszym regionie

Bilans osób z koronawirusem w Polsce wzrósł w niedzielę do 634 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 98 pacjentach zarażonych COVID-19, w tym ośmiu z naszego regionu. Dla Małopolski była to rekordowa dobra pod względem zachorowań. Odnotowano także dwa zgony: 37-letniej kobiety oraz 43-letniego mężczyzny. Liczba zarażonych była jedna niższa względem soboty o 13 osób. 

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat o kolejnych 7 przypadkach koronawirusa w Polsce. Podsumowując, w niedzielę mamy 98 nowych zachorowań na COVID-19 w Polsce oraz dwa zgony. Niestety nie udało się uratować życia 37-letniej kobiety, która przebywała w poznańskim szpitalu oraz 43-letniego mężczyzny, leczonego w Radomiu. W Małopolsce stwierdzono osiem nowych zachorowań. Jedną z osób, która trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego jest poseł na Sejm RP Edward Siarka. Przebywał on w kwarantannie domowej, skąd najpierw trafił do szpitala w Myślenicach, a następnie do Krakowa.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny. W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób – poinformował  w godzinach porannych Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Wieczorem spośród 64 nowych przypadków potwierdzono także kolejne cztery w naszym regionie. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób – podkreślił UW w Krakowie.

Dwie ofiary koronawirusa w Polsce

Niestety pogorszył się bilans osób, które zmarły w Polsce z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 37-letniej kobiecie z Poznania, u której zgon wystąpił z powodu zakażenia jak i chorób pojawiających się w następstwie COVID-19. Pacjentka była w stanie ciężkim oraz miała inne schorzenia. Drugą osobą jest 43-letni mężczyzna, który także był w stanie cięzkim i przebywał w szpitalu w Radomiu.