115 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W naszym regionie kolejne dwie osoby zarażone

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 57 przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Liczba osób zarażonych w dniu dzisiejszym wzrosła aż o 115. W naszym regionie COVID-19 zdiagnozowano u kolejnych dwóch pacjentów, z Krakowa oraz powiatu limanowskiego. Dwie kobiety znajdują się w stanie stabilnym i są leczone w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Niestety mamy także ósmą ofiarę śmiertelna epidemi, a jest nią 83-letni pacjent, który był leczony w radomskim szpitalu. 

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dwóch osób. Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny. Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób – czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W sumie w poniedziałek odnotowano 115 przypadków zarażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Liczba chorych wzrosła do 749. Niestety osiem osób zmarło, w tym w dniu dzisiejszym 83-letni pacjent leczony w szpitalu w Radomiu.

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w wieczornym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.