Siedem nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Rośnie liczba zakażonych.

Mamy siedem nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie. Najważniejsze jest to, że chorzy sa w dobrym stanie i większość z nich przebywa w izolacji domowej. W Polsce stwierdzono jak na razie w poniedziałek 50 nowych zarażeń, a nowy bilans wzrósł do 684. Niestety mamy także ósmą ofiarę COVID-19 w Polsce, a jest nią 83-letni meżczyzna, który był leczony w Tychach. 

W Polsce mamy 50 nowych osób zarażonych wirusem COVID-19. Tym samym liczba wszystkich chorych zwiększyła się do 684 osób. W Małopolsce mamy 7 przypadków, co daje łączną liczbe 31. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w Szpitalu zostało objętych kwarantanną. Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny. Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Istotne jest to, że wiele osób jest leczonych w domu. Nie każdy przypadek koronawirusa musi wymagać hospitalizacji, dlatego kolejne cztery przypadki w Małopolsce to osoby przebywające w izolacji domowej. – Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, z powiatu krakowskiego. Jego stan jest dobry. Przebywa w izolacji domowej. Drugi przypadek to również mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego. I jego stan jest dobry, będzie przebywał w izolacji domowej. Ponadto dwie zakażone osoby pochodzą z powiatu dąbrowskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Obydwoje są w dobrym stanie, pozostaną w izolacji domowej. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 31 osób – podkreśla UW w Krakowie.

8 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

– Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem – to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Niestety to już 8 ofiara koronawirusa na terenie naszego kraju. Przypomnijmy, że w dniu wczorajszych stwierdzono dwa zgony: 37-letniej kobiety oraz 43-letniego mężczyzny.