10 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Zasięg choroby zwiększa się.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Liczba zdiagnozowanych osób z COVID-19 na terenie naszego kraju wzrosła we wtorek o 50. W Małopolsce mamy dziesięć nowych zakażeń, a większość pacjentów jest w stanie dobrym i przebywa w izolacji domowej. Dwoje pacjentów w stanie stabilnym trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mamy także dziewiąty zgon z powodu koronawirusa. Ofiara jest 68-letni ksiądz, który przebywał w szpitalu w Puławach. 

Biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wystosowało komunikat, w którym poinformowało o 10 nowych przypadkach koronawirusa w regionie. Na szczęście większośc pacjentów czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziesięciu osób. Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej . Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób – informuje Urząd Wojewódzki.

W Polsce mamy 50 nowych przypadków koronawirusa, a bilans ten z pewnością wzrośnie w godzinach wieczornych. Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o dziewiątej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. Ofiarą jest 68-letni ksiądz, który przebywał w szpitalu w Puławach. Oprócz zarażenia COVID-19 miał także choroby współistniejące.