Wtorek

Wtorek z rekordowym przyrostem osób zarażonych koronawirusem. 16 nowych przypadków w Małopolsce.

Rekordowy dzień pod względem nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 152 osoby zarażone COVID-19 w Polsce, z czego aż 16 z naszego regionu to największy przyrost od początku epidemii. Niestety zmarły także dwie osoby. Zapraszamy na podsumowanie dzisiejszego dnia. 

W Małopolsce mamy 16 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Małopolski Urząd Wojewódzki w trzech komunikatach poinformował o regionach skąd chorzy pochodzą oraz o ich stanie zdrowia. Większość pacjentów będzie przebywać w izolacji domowej i ich stan jest dobry. We wtorek zanotowaliśmy następujące przypadki w naszym regionie:

  • powiat wadowicki – kobieta i mężczyzna w sile wieku (izolacja domowa), kobieta w sile wieku (Szpital Uniwersytecki)
  • powiat myślenicki – kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz niepełnoleni (izolacja domowa)
  • powiat nowosądecki – dwoje niepełnoletnich (kwarantanna domowa), młody mężczyzna (izolacja domowa)
  • powiat brzeski – młoda kobieta (izolacja domowa)
  • powiat gorlicki – mężczyzna w sile wieku (Szpital Uniwersytecki)
  • powiat bocheński – mężczyzna w sile wieku
  • Kraków – starsza kobieta, młody mężczyzna, mężczyzna w sile wieku (Szpital Uniwersytecki), młody mężczyna (izolacja domowa)

W Polsce przybyło aż 152 osób, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny.W sumie zarażonych w Polsce jest 901 osób z czego dziesięć zmarło, a jedna została wyleczona. Minionej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykonanych ponad 2800 testach. Z każdym dniem ta ilość przybywa. Niestety mamy także zwiększony bilans ofiar COVID-19 w naszym kraju. We wtorek w szpitalu w Puławach zmarł 68-letni pacjent, który miał choroby współistniejące, natomiast w Cieszynie 71-letni mężczyzna. On także miał choroby współistniejące.