Dwa nowe

Dwa nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce. Zmarły kolejne trzy osoby zarażone wirusem.

Do 51 wzrosła liczba zarażonych COVID-19 w Małopolsce. W środę 25 marca odnotowano jak do tej pory dwa nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie. Najważniejsze, że pacjenci czują się dobrze. Niestety pogorszył się bilans osób, które zmarły z powodu wirusa. W dniu dzisiejszym odnotowano trzy zgony. 

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował w komunikatach o dwóch nowych przypadkach koronawirusa w naszym regionie. Do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił młody mężczyzna z powiatu tarnowskiego. Jego stan jest dobry. Natomiast drugi młody mężczyzna z Krakowa przebywa w izolacji domowej i także czuje się dobrze.

– Aktualnie w Małopolsce mamy 51 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 74 lata. 19 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób – z powiatu nowosądeckiego, po 4 – z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa – informuje Urząd Wojewódzki w Krakowie. 

Minionej doby przeprowadzono rekordową liczbę 3,3 tysiąca testów. W sumie przebadano do tej pory 26244 próbki, z których 25287 dało wynik negatywny, natomiast 957 pozytywny. W środę przybyło jak do tej pory 56 przypadków koronawirusa.

– Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Kilka godzin później bilans osób zarażonych wzrósł do 56. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego – mogliśmy przeczytać w kolejnym komunikacie.

Trzy kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o trzech kolejnych ofiarach śmiertelnych. Bilans ten wzrósł do 13 zgonów z powodu koronawirusa. W szpitalu we Wrocławiu zmarli dwaj mężczyźni w wieku 41 oraz 71 lat. Oboje mieli choroby towarzyszące. Trzecią ofiarą jest 71-letni mężczyzna, który był leczony w szpitalu w Bolesławcu. On także miał choroby współistniejące.