Już 1389

Pięć nowych przpadków koronawirusa w Małopolsce. W Polsce już 1051 zarażonych.

Mamy najnowszy bilans Ministerstwa Zdrowia dotyczący nowych przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Od naszej ostatniej informacji Małopolsce przybyło pięciu pacjentów z koronawirusem, z których czterech trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W środę odnotowano 150 nowych zachorowań cztery zgony. Tym samym liczba przypadków wzrosła do 1051, z czego 14 osób zmarło. Niebawem mają być zaktualizowane dane dotyczące wyzdrowień, o czym poinformował minister Łukasz Szumowski. 

W najnowszym komunikacie z godziny 20:33 resort zdrowia poinformował o kolejnych 20 przypadkach koronawirusa w naszym kraju. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego – czytamy na profilach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia. We wcześniejszej informacji z godziny 17:45 informowano o jednym zarażonym z naszego województwa.

Więcej szczegółów dotyczących pacjentów z Małopolski przekazał Urząd Wojewódzki w Krakowie. Cztery osoby z naszego regionu trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, natomiast jedna przebywa w izolacji domowej bo czuje się dobrze. W środę koronawirusa zdiagnozowano wcześniej u dwóch osób. Poniżej wykaz środowych przypadków w naszym regionie:

  • powiat wielicki – kobieta w sile wieku, starszy mężczyzna oboje w stanie stabilnym (Szpital Uniwersytecki)
  • powiat wadowicki – kobieta w sile wieku w stanie dobrym (Szpital Uniwersytecki)
  • powiat tarnowski – młoda kobieta w stanie dobrym (Szpital Uniwersytecki), młody mężczyzna w stanie dobrym (Szpital Uniwersytecki)
  • Kraków – starsza kobieta w stanie dobrym, młody mężczyzna w stanie dobrym (izolacja domowa)

Mamy także czternastą ofiarę koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Dziś odnotowano aż cztery zgony osób, które były zarażone COVID-19.