1221 zakażonych koronawirusem w naszym kraju. W Małopolsce sześć nowych przypadków.

170 nowych przypadków koronawirusa na terenie naszego kraju odnotowano w czwartek 26 marca. W Małopolsce liczba zakażonych wzrosła do 69 osób, a od ostatniego komunikatu Ministerstwa Zdrowia zanotowano sześciu nowych chorych, u których testy potwierdziły obecność COVID-19. Niestety do 16 wzrósł bilans osób, które zmarły z powodu koronawirusa.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o sześciu nowych pacjentach, u których zdiagnozowano koronawirusa. Liczba chorych w naszym regionie wzrosła więc do 69, z których część przebywa w izolacji domowej, natomiast pozostali są hospitalizowani w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego oraz Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Prezentujemy regiony, skąd pochodzą nowi zarażeni wirusem COVID-19:

  • powiat tarnowski – starsza kobieta (izolacja domowa)
  • powiat chrzanowski – młody mężczyzna (izolacja domowa)
  • powiat wielicki – młody mężczyzna, mężczyzna w sile wieku (oboje w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego), starszy mężczyzna, mężczyzna w sile wieku (oboje w Szpitalu Uniwersyteckim)

Z raportu dziennego wynika, że w województwie małopolskim hospitalizowanych jest 60 osób. 2940 osób objęto nadzorem epidemiologicznym, natomiast 12680 osób przebywa w kwarantannie domowej.

Rekordowa liczba 170 przypadków koronawirusa

Niestety tak jak przewidywali specjaliści liczba osób zarażonych koronawirusem na terenie naszego kraju wzrasta. Tylko w czwartek 26 marca zanotowano 170 przypadków COVID-19, oraz niestety także trzy zgony spowodowane wirusem. W Polsce zakażonych jest w sumie 1221 osób, z czego 16 zmarło. Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch ofiarach smiertelnych, które były hospitalizowane w szpitalu w Warszawie. – Z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące – czytamy w komunikacie wydanym przez resort zdrowia.

Mamy także niepotwierdzone, ale pozytywne informacje. Według doniesień medialnych mamy już coraz więcej osób wyleczonych z koronawirusa. Oprócz pacjenta z Zielonej Górą media podają komunikaty o osobach wyleczonych z Rybnika, Łodzi, Raciborza czy z Lubelszczyzny. Miejmy nadzieję, że takich osób w szybkim tempie będzie przybywać.