Siedem nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Liczba zarażonych w regionie wzrosła do 63 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zarażeniach wirusem COVID-19 na terenie naszego kraju. W czwartek odnotowano 69 przypadków koronawirusa, z czego siedem na terenie województwa małopolskiego. Liczba chorych w Polsce wzrosła do 1120, z czego odnotowano czternaście zgonów. Pojawiają się także nieoficjalne informacje o kolejnych osobach wyleczonych. 

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o siedmiu nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w naszym regionie. W województwie małopolskim liczba osób zarażonych wirusem COVID-19 wzrosła do 63 osób, z których duża część przebywa i leczona jest w izolacji domowej. Pozostałe trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Poniżej prezentujemy nowe przypadki odnotowane w Małopolsce:

  • Kraków – mężczyzna w sile wieku (izolacja domowa), mężczyzna w sile wieku (Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego), starsza kobieta oraz dwie kobiety w sile wieku (Szpital Uniwersytecki)
  • Nowy Sącz – starszy mężczyzna (izolacja domowa)
  • powiat oświęcimski – mężczyzna w sile wieku (Szpital Uniwersytecki)

Najnowszy bilans w naszym kraju to 1120 osób zarażonych koronawirusem, z czego 69 przypadków zdiagnozowano w czwartek. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w Polsce czternaście osób. – Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Resort zdrowia zakomunikował także, że wczorajszy zgon 71-latka nie był spowodowany koronawirusem, ponieważ badania wykluczyły obecność wirusa. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa.