1638 przypadków

1638 przypadków koronawirusa w Polsce. Dziś przybyło 249 osób zarażonych wirusem.

Mamy 249 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Liczba chorych wzrosła w naszym kraju do 1638 osób, z których 18 zmarło. W Małopolsce w dniu dzisiejszym testy na obecność COVID-19 w przypadku 19 pacjentów dały wynik pozytywny. Sobota 28 marca była rekordowa pod względem przeprowadzonych testów jak i stwierdzonych zarażeń. Zapraszamy na podsumowanie dnia. 

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 19 przypadkach koronawirusa w naszym województwie. Większość z tych osób będzie przebywało w izolacji domowej. Pozostali pacjenci hospitalizowani są w dwóch szpitalach: Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego oraz Szpitalu Uniwersyteckim. Cztery osoby są w stanie ciężkim. Poniżej prezentujemy Państwu regiony, skąd pochodzą zarażone osoby:

  • Kraków – mężczyzna w sile wieku, kobieta w sile wieku, dwóch młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w sile wieku, starszy mężczyzna
  • powiat wielicki – starszy mężczyzna, starsza kobieta, kobieta w sile wieku
  • powiat krakowski – mężczyzna w sile wieku, młoda kobieta, młody mężczyzna
  • powiat limanowski – starszy mężczyzna, starsza kobieta
  • powiat wadowicki – mężczyzna w sile wieku
  • powiat bocheński – kobieta w sile wieku
  • powiat myślenicki – osoba niepełnoletnia
  • powiat gorlicki – kobieta w sile wieku

Warto podkreślić, że trzynaście z dziewiętnastu osób zarażonych koronawirusem będzie znajdowało się w izolacji domowej ze względu na dobry stan zdrowia bądź brak objawów.

Rekordowy wzrost chorych, dwa zgony

W Polsce stwierdzono aż 249 nowych przypadków koronawirusa. Niestety, ale odnotowano także dwa zgony. W warszawskim szpitalu zmarł 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Natomiast w lublinie zgon z powodu wirusa stwierdzono u 70-letniego mężczyzny, który także był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Liczba chorych wzrosła w naszym kraju do 1638 zarażonych, z których zmarło 18.