Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce

Niestety potwierdziły się informacje podawane przez media. W Małopolsce mamy pierwszy przypadek śmierci z powodu koronawirusa. W Szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mężczyzna. W naszym regionie zanotowano pięć nowych zarażeń wirusem, a liczba chorych w całym kraju wzrosła do 1862 osób. 

Ogólnopolskie media informowały o 89-letnim pacjencie, który zmarł w myślenickim szpitalu. Ministerstwo Zdrowia w komunikacie podanym po godzinie 20 potwierdziło dwa nowe zgony z powodu koronawirusa. Drugi miał miejsce w Tychach, gdzie w tamtejszej placówce zmarł 72-letni mężczyzna. W całym kraju liczba zmarłych spowodowana zakażeniem wirusem wzrosła do 22 osób. -Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach. Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane – poinformował Małopolski urząd Wojewódzki.

W Małopolsce mamy już 150 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym jedna osoba która zmarła. Większość osób przebywa obecnie w izolacji domowej, ponieważ nie ma objawów bądź czuje się dobrze.