Kolejne 24 przypadki koronawirusa w Małopolsce. Cztery ofiary śmiertelne w poniedziałek.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 24 nowych przypadkach koronawirusa w naszym województwie. Spośród niech aż 21 zarażonych będzie ze względu na dobry stan zdrowia przebywać w izolacji domowej. Niestety spośród 1905 chorych, zmarło dotychczas 26 osób, z czego cztery w poniedziałek. 

Liczba chorych w Małopolsce od kilku dni znacząco wzrasta. W poniedziałek odnotowano w naszym regionie 24 przypadki koronawirusa. Aż 21 zarażonych przebywać będzie jednak w izolacji domowej ze względu na dobry stan zdrowia lub brak objawów. Pozostałe trzy osoby będą hospitalizowane w jednej z dwóch placówek: Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego bądź Szpitalu Uniwersyteckim. Poniżej przedstawiamy regiony, skąd pochodzą nowe przypadki:

  • Kraków – dwóch młodych mężczyzn, jedna młoda kobieta, cztery kobiety w sile wieku, kobieta w sile wieku
  • powiat wielicki – dwie kobiety w sile wieku, trzech mężczyzn w sile wieku
  • powiat krakowski – dwie kobiety w sile wieku
  • powiat brzeski – dwie kobiety w sile wieku, starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku
  • powiat bocheński – młoda kobieta
  • powiat oświęcimski – mężczyzna w sile wieku
  • powiat dąbrowski – mężczyzna w sile wieku

W sumie w naszym regionie odnotowano do tej pory 174 zarażenia koronawirusem. W dniu wczorajszym zanotowano pierwszy zgon, a ofiara choroby jest 89-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego, który zmarł w szpitalu w Myślenicach.

W poniedziałek odnotowano cztery zgony

Niestety poniedziałek przyniósł kolejne cztery ofiary, które zmarły z powodu koronawirusa. Najmłodszą z nich jest 32-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w  Łańcucie. Pacjentka cierpiała na otyłość, zaawansowaną cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze oraz zespół depresyjny. W jej przypadku nie można było zastosować zastosować terapii ECMO. W tym samym szpitalu zmarł również 80-letni mężczyzna, który miał choroby współtowarzyszące i miał planowany zabieg związany ze stenozą aortalną. W Poznaniu ofiarą koronawirusa jest 71-letni mężczyzna, natomiast w tyskim szpitalu zmarła 83-letnia kobieta.