Skuteczny

Skuteczny pościg za piratem drogowym w powiecie oświęcimskim (ZDJĘCIA)

Skutecznym okazał się pościg funkcjonariuszy oświęcimskiej drogówki za  44 – letnim mieszkańcem Osieka. Pirat drogowy jechał swoim samochodem pod wpływem narkotyków, dodatkowo posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a swoją jazdą spowodował zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu. 

Do sytuacji doszło w niedzielne  popołudnie 29 marca. – Policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty, dostrzegli samochód marki Opel Insignia, który z dużą prędkością, niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy w miejscach,  gdzie było to zakazane. Ponadto  policyjny miernik prędkości wskazał 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy, funkcjonariusze włączając  sygnały uprzywilejowania, natychmiast ruszyli za pojazdem. Na próbę zatrzymania kierowca zareagował znacznie zwiększając prędkość. W trakcie pościgu policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, lecz wtedy kierowca zwiększał prędkość, nawet do 170 km/h lub zjeżdżał na przeciwległy pas, uniemożliwiając policjantom bezpieczne wyprzedzenie – informuje KPP w Oświęcimiu.

W Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej funkcjonariusze zdecydowali,  aby ostatecznie wyeliminować drogowego przestępcę. Na łuku drogi uderzyli radiowozem w bok opla, spychając auto z jezdni. W efekcie tego manewru opel został unieruchomiony. Następnie policjanci, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu i wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy.

Zatrzymanym drogowym przestępcą okazał się 44 – letni mieszkaniec Osieka. Był on poszukiwany przez sąd celem odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone narkotesterem badanie śliny mężczyzny w jego organizmie wykazało obecność kokainy oraz amfetaminy. Ponadto zatrzymany posiadał odnotowane w systemie również dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami,  w tym jeden dożywotni.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami grozi kara po 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę po narkotykach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Oświęcimiu