Brak maseczki zdemaskował poszukiwanego mieszkańca Oświęcimia

Od pewnego czasu noszenie maseczek ochronnych w Polsce jest obowiązkiem. Są jednak osoby, które do tych zasad się nie stosują. Jednym z nich był 33-letni mieszkaniec Oświęcimia, którego poszukiwał sąd, a zdemaskował go … brak maseczki. 

– We wtorek 28 kwietnia po południu dzielnicowy oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej pilnowali bezpieczeństwa na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godz. 17 patrolując rejon Placu Pokoju zauważyli dwóch mężczyzn bez maseczek ochronnych, siedzących na ławeczce i zajętych rozmową. Kiedy mundurowi podeszli bliżej w jednym z mężczyzn rozpoznali poszukiwanego 33 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Po potwierdzeniu danych osobowych mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do oświęcimskiej komendy Policji. 33 – latek był poszukiwany przez oświęcimski sąd za przestępstwo uszkodzenia mienia. Zatrzymany wkrótce trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi następne dwa miesiące – opisuje zdarzenie KPP w Oświęcimiu.

Poszukiwanemu i jego 43 –letniemu znajomemu, w związku z ujawnionym wykroczeniem, dotyczącym zlekceważenia obowiązku zakładania maseczek ochronnych, grozi wysoka grzywna.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba znajdująca się w miejscu publicznym ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. W przypadku naruszenia tego obowiązku policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych, skierować sprawę do sądu oraz powiadomić inspekcję sanitarną, która nakłada karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.