I Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020

Ruszamy z I Plebiscytem na Najpiękniejszą Gminę Małopolski. Od poniedziałku 4 maja przez dziesięć tygodni będziemy wybierać najpiękniejszą gminę miejską, miejsko – wiejską oraz wiejską w województwie małopolskim. Głosowanie będzie się składało z dwóch etapów – eliminacyjnego oraz finałowego. W tym drugim przygotujemy szereg nagród dla czytelników. Zwycięskie gminy otrzymają dyplom, statuetkę oraz roczną kampanię reklamową na łamach naszego portalu, a także w mediach społecznościowych. Głosować będziemy na portalu M jak Małopolska. 

Celem I Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski jest docenienie niezwykłych zakątków, jakie znajdują się w naszym województwie. Jest to także nagrodzenie samorządów za pozytywne zmiany, jakie wprowadza przy okazji kolejnych inwestycji.

ORGANIZATOR

Organizatorem plebiscytu jest portal M jak Małopolska z siedzibą w Rabce-Zdroju.

GŁOSOWANIE

Głosowanie w eliminacjach oraz finale polega na wyborze w ankiecie jednej gminy z danego regionu. Głosujemy raz na 24 godziny więc możemy oddać kilka głosów w ciągu trwania plebiscytu.

ELIMINACJE

W eliminacjach przez osiem tygodni będziemy wyłaniać finalistów. Województwo podzieliliśmy na 8 regionów w głosowaniu na gminę wiejską oraz 4 przy wyborze gminy miejsko – wiejskiej. Z każdego obszaru wyłonimy po dwie gminy wiejskie oraz cztery miejsko-wiejskie, które awansują do głosowania finałowego. Z powodu małej ilości gmin miejskich, wybierać je będziemy od razu w finale. Czas oddawania głosów będzie wyglądał następująco:

 • gmina wiejska – jeden tydzień na każdy region
 • gmina miejsko – wiejska – dwa tygodnie na każdy region

W głosowaniu na najpiękniejszą gminę wiejską podział wygląda następująco:

 • poniedziałek 4 maja – niedziela 10 maja – powiaty nowotarski, tatrzański
 • poniedziałek 11 maja – niedziela 17 maja – powiaty oświęcimski, suski, wadowicki
 • poniedziałek 18 maja – niedziela 24 maja – powiaty krakowski, wielicki
 • poniedziałek 25 maja – niedziela 31 maja – powiaty limanowski, myślenicki
 • poniedziałek 1 czerwca – niedziela 7 czerwca – powiaty bocheński, brzeski
 • Poniedziałek 8 czerwca – niedziela 14 czerwca – powiaty dąbrowski, tarnowski
 • poniedziałek 15 czerwca – niedziela 21 czerwca – powiaty gorlicki, nowosądecki
 • poniedziałek 21 czerwca – niedziela 28 czerwca – powiaty chrzanowski, miechowski, olkuski, proszowicki

W głosowaniu na najpiękniejszą gminę miejsko – wiejską podział będzie następujący:

 • poniedziałek 4 maja – niedziela 17 maja – powiaty bocheński, brzeski, limanowski, myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański oraz wadowicki
 • poniedziałek 18 maja – niedziela 31 maja – powiaty krakowski, oświęcimski, wielicki
 • poniedziałek 1 czerwca – niedziela 13 czerwca – powiaty gorlicki, nowosądecki, tarnowski
 • poniedziałek 14 czerwca – niedziela 28 czerwca – powiaty chrzanowski, dąbrowski, miechowski, olkuski, proszowicki

FINAŁ

W głosowaniu finałowym weźmie udział 16 gmin wiejskich oraz 16 miejsko – wiejskich wyłonionych w eliminacjach. Wybierzemy także najpiękniejszą gminę miejską w województwie małopolskim spośród wszystkich 14.

Głosowanie odbędzie się od poniedziałku 29 czerwca do niedzieli 12 lipca. Ogłoszenie wyników odbędzie się w poniedziałek 13 lipca.

NAGRODY 

Trzy zwycięskie gminy, a więc najlepsza gmina wiejska, miejsko-wiejska oraz miejska otrzymają tytuł, okolicznościową statuetkę, dyplom oraz kampanię reklamową o wartości 15 000 złotych na łamach naszego portalu i w mediach społecznościowych.

Gminy które zajmą pozostałe miejsca na podium otrzymają dyplom oraz miesięczną kampanię reklamową na łamach naszego portalu o wartości      1 500 złotych.

Zwycięskie gminy z powiatów otrzymają dyplom oraz artykuł promocyjny dla gminy.