21 przypadków

21 przypadków koronawirusa w Małopolsce. Kolejnych 24 ozdrowieńców.

We wtorek 5 maja odnotowano w Małopolsce 21 przypadków koronawirusa. Większość z zarażonych osób będzie przebywać w izolacji domowej. Dobrą informacją jest kolejnych 24 ozdrowieńców. W Szpitalu uniwersyteckim zmarła 32 ofiara wirusa SARS-CoV-19 – 67-letnia mieszkanka Krakowa, mająca choroby współistniejące. 

Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Małopolsce. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o nowych 21 przypadkach wirusa SARS-CoV-2. Są to osoby w wieku od pięciu do 72 lat, z czego dziewięć kobiet oraz 12 mężczyzn. Prezentujemy regiony, skąd pochodzą nowe zarażenia:

  • Kraków – jedna osoba
  • Nowy Sącz – jedna osoba
  • limanowski – dziewięć osób
  • nowosądecki – trzy osoby
  • myślenicki – pięć osób
  • bocheński – jedna osoba
  • suski – jedna osoba

Do tej pory w województwie małopolskim odnotowano 997 przypadków koronawirusa. 173 osoby są hospitalizowane, natomiast liczba ozdrowieńców wzrosła do 307 osób.

We wtorek 5 maja przybyło 24 zarażonych, którzy pokonali wirusa SARS-CoV-2. – Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 13 do 74 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu wielickiego (5), brzeskiego (3) oraz krakowskiego, bocheńskiego, suskiego, myślenickiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji – poinformował w popołudniowym komunikacie Urząd Wojewódzki w Krakowie. Rano podano informację o pięciu ozdrowieńcach – dwóch kobietach i trzech mężczyznach, w wieku od 17 do 54 lat, z powiatu bocheńskiego (2 osoby) i myślenickiego (3 osoby).

32 ofiara śmiertelna koronawirusa

Jest także smutna informacja. W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim zmarła 67-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta według informacji miała także inne poważne schorzenia, które przyczyniły się do jej śmierci.

Od początku epidemii w Małopolsce zmarły 32 osoby. Warto podkreślić, że wszystkie miały choroby współistniejące.