Nasze odżywianie w dobie koronawirusa

Pandemia koronawirusa wymusza na nas zmiany. Musieliśmy już zmienić nasze życie, pracę, a także nawyki żywieniowe. Obowiązki służbowe wykonujemy, najczęściej posługując się komputerem. Tak samo część naszych aktywności-kultura, zakupy, kontakty z bliskimi i przyjaciółmi. Realizujemy to wszystko on-line.

Badacze kultury jedzenia twierdzą, że nasze nawyki żywieniowe także zmienią się po pandemii. A właściwie jesteśmy już w trakcie tych zmian. Zdecydowanie ograniczyliśmy zakupy w sklepach-zarówno marketach, jak i w tych mniejszych. Coraz częściej kupujemy w sieci z dowozem do domu. Korzystamy z gotowego jedzenia, zamawiając je w restauracjach i barach, ale to tylko mały wycinek tego, co robiliśmy wcześniej, tłumnie odwiedzając restauracje. Spędzając dużo czasu w domu, zaczynamy przede wszystkim wracać do smaków zapomnianych.

Jednym ze smaków naszego dzieciństwa jest świeżo wypiekany, chrupiący chleb na zakwasie. Dlatego zachęcamy Was do pieczenia chleba w domu, co wcale nie jest takie trudne. Pierwszy bochenek może nie będzie idealny, ale po kilku próbach dojdziemy do wprawy. Zdobywamy więc drożdże, uczymy się prowadzenia zakwasu i wertujemy przepisy na domowe pieczywo! W naszych domach pachnie chlebem. Może wyrabiamy w sobie nowe nawyki i czas po pandemii będzie wyglądał inaczej niż przed? Może porzucimy agresywny konsumpcjonizm i wrócimy do korzeni, a pieczenie chleba będzie tym pierwszym krokiem…

W naszym sklepie internetowym Brat.pl posiadamy zdrową naturalną żywność. Nasi klienci zachwycają się jakością produktów w naszym sklepie. Wykorzystują produkty właśnie do wypieku ciast, pieczywa, naleśników, pierogów, naszą mąkę prosto z młyna, jak również kaszę, masło klarowane i inne nisko przetworzone produkty. Bakalie, suszone owoce to tylko część produktów, o których wspomniałam wcześniej. W naszej naturalnej ofercie znalazły się również przyprawy zioła oraz naturalne kosmetyki, trafiamy do klienta, który dba o zdrowie rodziny i samego siebie.

Bakalie, to przede wszystkim suszone owoce, takie jak morele, figi, śliwki, rodzynki, daktyle, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, migdały, będą doskonałą przekąską, która znakomicie zastąpi słodycze i niezdrowe batoniki. Słodkie, pyszne, idealne do podjadania zarówno w pracy, jak i na imprezie, a dodatkowo można urozmaicić nimi wiele dań – ciasta, sałatki czy zwykły jogurt. Warto wzbogacać codzienne menu o orzechy i suszone owoce. To nie tylko porcja energii, ale też wielu prozdrowotnych składników.

Często zapominamy, że sposób odżywiania warunkuje naszą formę psychiczno-fizyczną, a także wpływa na siły witalne. Wielu z nas odżywia się niewłaściwie, nie odpoczywa, prowadzi siedzący tryb życia, pali papierosy, wieczorem popija drinki… Kilogramów przybywa, a podczas wizyty u lekarza ze zdziwieniem mówimy o chronicznym spadku formy i energii życiowej. Dlatego czas pandemii wykorzystajmy na higienę umysłu i zdrowia.

ZAPRASZAMY NA ZAKUPY ONLINE NA BRAT.PL, JAK RÓWNIEŻ DO SKLEPU STACJONARNEGO, KTÓRY MIEŚCI SIĘ W RABCE-ZDRÓJ PRZY UL.SĄDECKIEJ.

Życzymy zdrówka, miłości i radości na co dzień 🙂