Tragiczny pożar

Tragiczny pożar w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie żyje starszy mężczyzna. (ZDJĘCIA)

Do traficznego w skutkach pożaru mieszkania doszło w niedzielę 10 maja w Dąbrowie Tarnowskiej (powiat dąbrowski). Pomimo reanimacji niestety nie udało się uratować życia starszego mężczyzny. 

Zdarzenie miało miejsce około godziny 5 rano. – Około godziny 5, służby zaalarmowane zostały do pożaru na parterze w bloku na osiedlu Kościuszkowskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu oraz wstępnym rozpoznaniu okazało się, iż do pożaru doszło na parterze bloku. W mieszkaniu przebywały dwie osoby. Mimo reanimacji, nie udało się uratować starszego mężczyzny – informuje portal ratowniczy 112malopolska.pl.

Druga najbardziej poszkodowana osoba, kobieta mieszkająca w tym samym mieszkaniu została przetransportowana do szpitala. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik 6 trafiła do szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Ucierpiały także osoby z mieszkania znajdującego się powyżej. Trzy osoby, w tym dziecko zostały wyniesione nieprzytomne przez strażaków. W sumie do szpitala trafiło czterech poszkodowanych. Ewakuowano natomiast dwanaście osób.

Na miejscu działań pracowały jednostki straży pożarnej z JRG Dąbrowa Tarnowska, OSP Smęgorzów, Olesno, Nieczajna Górna, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Fot. Multi Pixel Zaklad Fotograficzny