Zamiast mikrofonu - słuchawki z telefonu. Muzycy Solnego Uwielbienia nagrali wyjątkową Litanię do Matki Boga i Ludzi.

Solne Uwielbienie w tym roku online [FILM]

Zamiast mikrofonu – słuchawki z telefonu. Muzycy Solnego Uwielbienia nagrali wyjątkową Litanię do Matki Boga i Ludzi.

“Choć mieszkają w różnych miastach, co roku spotykali się wiosną na próbach do koncertu Solne Uwielbienie, który od 2014 roku odbywa się w Wieliczce. Tej wiosny, artyści tworzący wydarzenie, postanowili nagrać wyjątkową – zdalną – wersję Litanii do Matki Boga i Ludzi.

Litania do Matki Boga i Ludzi wybrzmiała po raz pierwszy na koncercie Solne Uwielbienie w 2015 roku. Na YouTube pojawiła się jej wersja w nowej aranżacji” – czytamy w serwisie prasowym Wieliczki.

Co roku spotykaliśmy się z chórem i instrumentalistami na wspólnych próbach i razem z kilkutysięcznym tłumem przeżywaliśmy wyjątkowy dzień Bożego Ciała na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Ten rok jest inny, dlatego miesiąc przed planowanym jeszcze niedawno koncertem Solne Uwielbienie 2020 postanowiliśmy opublikować w sieci nagranie, które ma ponownie nas połączyć i dodać otuchy wszystkim, którzy je zobaczą. Reakcje widzów utwierdziły nas w przekonaniu, że był to świetny pomysł – mówi Anna Dziedzic-Kurek, dyrygentka chóru Solnego Uwielbienia i pomysłodawczyni nagrania.

Na scenie Solnego Uwielbienia zazwyczaj występowało kilkudziesięciu artystów. Na nagraniu pojawia się ich reprezentacja.

Artyści nagrali ją w zaciszu swoich domów, m.in. w Wieliczce, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Nysie. Wokaliści, zamiast profesjonalnych mikrofonów, skorzystali z dostępnego na co dzień sprzętu: słuchawek do smartfonów – wyjaśniają wieliccy urzędnicy.

fot. UM Wieliczka