Hutnik Kraków zagra w II lidze!!!

Hutnik Kraków decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej zagra w sezonie 2020/2021 w II lidze. Jest to kolejny sukces krakowskiej piłki nożnej i następny klub z Małopolski, który zagra w rozgrywkach centralnych. Decyzja po ostatnich perypetiach związanych z awansem Motoru Lublin nie mogła być inna. 

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o poszerzeniu w przyszłym sezonie II ligi i dołączeniu do niej Hutnika Kraków.

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tym samym zakończyły się perypetie dotyczące rozstrzygnięcia awansu między Motorem Lublin a klubem z Krakowa. Na szczęście tym razem zwyciężył sport a nie inne nieprzemyślane decyzje jak zmiany regulaminu rozgrywek. Trzymamy teraz kciuki za kolejny awans Hutnika.

Zobacz także