Szykuje się budowa kolejnej obwodnicy Oświęcimia. Nową drogą pojedziemy za trzy lata.

Rusza budowa obwodnicy Oświęcimia

Szykuje się budowa kolejnej obwodnicy Oświęcimia. Nową drogą pojedziemy za trzy lata.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie  poinformowała o wyłonieniu wykonawcy na budowę nowej dwujezdniową drogi, która przebiegać będzie po nowym śladzie od S1 do istniejącej DK44 w Oświęcimiu.

Wykonawca w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy musi zaprojektować i wykonać dwujezdniową drogę krajową – poinformowali oświęcimscy urzędnicy.

Jako najkorzystniejszą ofertę wybraną tę złożoną na kwotę blisko 467,7 miliona złotych.  Do wyboru najkorzystniejszej oferty posłużyły kryteria: cena, termin wykonania i okres gwarancji. Wykonawca będzie również zobowiązany do szczególnego podejścia przy przygotowaniu fragmentu drogi zlokalizowanej w sąsiedztwie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. W tym celu opracowano specjalny dokument.

Rozstrzygnięcie tego przetargu to kolejna bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Oświęcimia i gości przybywających do naszego miasta oraz Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau – podkreślają urzędnicy znad Soły.

Zobacz także