Wypadek

Wypadek z udziałem pijanego motocyklisty w Lipnicy Wielkiej (ZDJĘCIA)

Niewiele brakowało a w czwartek 21 maja w godzinach wieczornych doszłoby to tragedii. W Lipnicy Wielkiej  nietrzeźwy kierowca motocykla crossowego próbując uniknąć zderzenia zjechał z jezdni na chodnik i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. 

– W czwartek 21 maja około godziny 19.30 w miejscowości Lipnica Wielka doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22-letni kierujący motocyklem crossowym podczas wyprzedzania mitsubishi, aby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem, zjechał z jezdni na chodnik, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji – opisuje zdarzenie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Motocyklista został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Została pobrana również krew do badania. Motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. Tylko za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi 22-latkowi wysoka grzywna. Karami za to jest także zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Wyprzedzanie jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów i najczęściej odbywa się przy zwiększonej prędkości. Kierujący przed rozpoczęciem wyprzedzania powinien upewnić się, że ma odpowiednią widoczność i dostatecznie dużo miejsca do wykonania manewru, bez powodowania utrudnienia dla innych użytkowników ruchu. Niestety często o tych obowiązkach zapominają i wyprzedzają pomimo słabej widoczności, na zakrętach, czy wzniesieniach, co prowadzi niejednokrotnie do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo, siadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykują tym samym życie i zdrowie własne oraz innych osób.

KPP w Nowym Targu/fot.Góral Info