Wielka Wieś

Gminy Wielka Wieś oraz Gdów w finale plebiscytu

Znamy kolejne dwie gminy wiejskie, które wystartują w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020.  Z powiatów krakowskiego oraz wielickiego, a więc regionu 3 awans uzyskały Wielka Wieś oraz Gdów. W głosowaniu oddaliście aż 10 790 głosów. Gminy te dołączą do Ochotnicy Dolnej, Lipnicy Wielkiej, Bystrej-Sidziny oraz Zawoji. 

W głosowaniu na Najpiękniejszą Gminę Wiejską w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020 w regionie trzecim obejmującym powiaty krakowski oraz wielicki wygrała gmina Wielka Wieś z wynikiem 2 758 głosów. Do wielkiego finału zakwalifikowała się także gmina Gdów, która walczyła o zwycięstwo do ostatnich minut (2 642 głosy). Na podium znalazła się także gmina Sułoszowa, na którą oddano 1 603 głosy. Kolejne miejsca zajęły gminy Kłaj, która przekroczyła 1000 głosów oraz Jerzmanowice-Przeginia i Kocmyrzów-Luborzyca.

W powiecie krakowskim najlepsza okazała się gmina Wielka Wieś, natomiast w wielickim stawkę zdominowała gmina Gdów. Te dwie gminy obejrzymy w finale obok gmin Ochotnica Dolna, Lipnica Wielka, Bystra-Sidzina oraz Zawoja. Decydujące głosowanie będzie miało miejsce w dniach  od 29 czerwca do 12 lipca, kiedy to poznamy zwycięzców.