Magdaleny K., podejrzana o kierowanie bojówkami pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich, wystąpiła o azyl polityczny w Republice Słowackiej. Według Prokuratury Krajowej jest to kolejną próbą uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Szefowa krakowskich kiboli liczy na azyl na Słowacji

Magdalena K., podejrzana o kierowanie bojówkami pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich, wystąpiła o azyl polityczny w Republice Słowackiej. Według Prokuratury Krajowej jest to kolejną próbą uniknięcia odpowiedzialności karnej.

„Prokuratura Krajowa informuje, że Magdalena K. jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego w innym śledztwie oraz składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do takiego czynu innych osób. Prokuratura podejmuje i będzie podejmować wszelkie czynności, aby podejrzana poniosła odpowiedzialność karną za zarzucane jej przestępstwa i aby polski wymiar sprawiedliwości wymierzył jej karę adekwatną do popełnionych przestępstw” – czytamy w komunikacie PK.

– Wystąpienie Magdaleny K. o azyl polityczny w Republice Słowackiej jest kolejną próbą uniknięcia odpowiedzialności karnej. Należy podkreślić, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych i nie mają charakteru politycznego – podaje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców klubu jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodziło kilkadziesiąt osób, zajmowała się nielegalnym obrotem środkami odurzającymi. Dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu – często z użyciem niebezpiecznych narzędzi jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Działalność grupy charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej. W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa sprowadziła z Hiszpanii marihuanę w ilości nie mniejszej niż 5500 kg o szacowanej wartości czarnorynkowej 88 mln złotych, oraz kokainę z Holandii w ilości 120 kg o czarnorynkowej wartości ok. 4,3 mln Euro.

– Magdalena K. była poszukiwana europejskim nakazem aresztowania wystawionym przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Obecnie toczy się postępowanie w sprawie wykonania europejskiego nakazu aresztowania wobec Magdaleny K. Już wcześniej w celu zweryfikowania linii obrony podejrzanej słowacka prokuratura zwróciła się z pytaniami do polskiej prokuratury i sądu, które sugerowały, że próbuje ona uniknąć odpowiedzialności karnej poprzez podważanie zaufania do polskiego wymiaru sprawiedliwości – czytamy w komunikacie PK.

Zobacz także