Łąki

Prywatne łąki na Podhalu zniszczone podczas imprezy off-road’owej (ZDJĘCIA)

Tym razem duch sportu przegrał. Górą była ludzka złośliwość i chęć dobrej zabawy kosztem cudzego nieszczęścia. Taka sytuacja miała miejsce w dniach 11-13 czerwca na Podhalu, a dokładniej w Chochołowie i Cichem. Negatywnymi jej bohaterami byli natomiast uczestnicy imprezy off-road’owej, demolując prywatne łąki. 

Niestety czasami sport nie ma nic wspólnego z dobrą rywalizacją i zarazem uszanowaniem mienia innych osób. Horror, szczególnie dla rolników z gminy Czarny Dunajec, a dokładniej Chochołowa oraz Cichego miał miejsce w dniach 11-13 czerwca. Według informacji sołtysa Cichego, Władysława Łowisza uczestnicy imprezy rajdowej zniszczyli drogi gminne jak i prywatne pola. Straty sięgać mogą nawet kilkuset tysięcy złotych.

–  Wiele z pół było użytkowanych. Przykładem jest jedno w Cichem, gdzie posiano zboże. Samochody przejechały praktycznie przez środek – mówi Władysław Łowisz. Sprawa została zgłoszona na Policję, natomiast dowody to zdjęcia wykonane przez właścicieli pół oraz relacja zdjęciowa organizatorów imprezy. Niestety profil facebookowy już nie istnieje, został usunięty.

Najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie mieszkańcy to kto wydał pozwolenie na przeprowadzenie imprezy? Drugą sprawą jest naprawa szkód, ale to zapewne dowiemy się dopiero po wyroku sądowym…

fot. Góral Info