W Wieliczce o okolicach trwa rozbudowa sieci szkół. Przybędzie miejsc w podstawówkach oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Przybywa młodych rodzin, potrzebne są szkoły

W Wieliczce o okolicach trwa rozbudowa sieci szkół. Przybędzie miejsc w podstawówkach oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Dobiegają końca prace związane z budową hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Janowicach. Sala o powierzchni użytkowej 588 mkw. i kubaturze 5425 m sześc. będzie gotowa do końca sierpnia tego roku. Powstała także przewiązka łącząca nowy obiekt z budynkiem szkoły Wartość inwestycji to ponad 2 800 000 i jest całkowicie finansowana z budżetu Miasta i Gmina Wieliczka.

Równocześnie rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja edukacyjna – rozbudowa Szkoły Podstawowej w Mietniowie. Wartość całości inwestycji to blisko 6 500 000 zł. Szkoła zostanie rozbudowana o sale lekcyjne oraz edukacyjne zaplecze o łącznej powierzchni użytkowej 492 mkw. Prace obejmują także przebudowę instalacji teletechnicznych oraz infrastruktury w otoczeniu szkoły (wykonane będą m.in. chodniki i parking).

Dobiegają również końca prace związane z budową Szkoły Mistrzostwa Sportowego na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. Szkoła podstawowa o profilu sportowym to dydaktyczny kompleks o prawie 4 000 mkw. powierzchni użytkowej, z dziewięcioma salami lekcyjnymi, świetlicą i stołówką oraz pełnowymiarową halą sportową z trybunami dla 200 widzów. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz zagospodarowanie jego otoczenia.

Wkrótce rozstrzygnięty również zostanie przetarg na budowę nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka w Wieliczce.

– Inwestycja ta jest bardzo ważna, gdyż w tym rejonie Wieliczki stale wzrasta ilość mieszkańców, zwłaszcza młodych rodzin. Nowe centrum edukacyjne w Wieliczce przeznaczone będzie dla ok. 400 uczniów wraz z oddziałem przedszkolnym dla 50 dzieci. Nowa inwestycja składa się z 14 sal lekcyjnych i pracowni komputerowej, sali sportowej, zewnętrznego boiska ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych wraz z bieżnią do skoku w dal, boiskiem sportowym pod „balonem” oraz placu zabaw dla najmłodszych – wyjaśniają wieliccy urzędnicy.

Inwestycja prowadzona jest przez Spółkę Solne Miasto.

fot. UM Wieliczka