Wisła Kraków

Biała Gwiazda lepsza w starciu dwóch Wiseł

Wisła Kraków po bramce Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego wygrała niezwykle istotny w kontekście walki o utrzymanie mecz w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Na stadionie przy ulicy Reymonta Krakowianie pokonali 1:0 Wisłę Płock i zapewnili sobie bezpieczną przewagę nad ekipami Arki Gdynia oraz Korony Kielce. Z ligi natomiast spada ŁKS Łódź.

Spotkanie w Krakowie miało bardzo ważne znaczenie, szczególnie dla gospodarzy. Po zwycięstwie Arki Gdynia trzy punkty pozwalały piłkarzom prowadzonym przez trenera Artura Skowronka utrzymać przewagę nad rywalami i zapewnić sobie spokój w kolejnej kolejce.

Biała Gwiazda spotkanie rozpoczęła bardzo dobrze. Ogólnie pierwsza połowa przebiegała pod dyktando ekipy trenera Skowronka. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 19 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Alon Turgeman oddał strzał z pierwszej piłki, który ręką zablokował Michał Marcjanik. Rzut karny pewnie wykonał kapitan gospodarzy Jakub Błaszczykowski i tym samym otworzył wynik meczu. Kolejna dogodna sytuacja miała miejsce pięć minut później. Błaszczykowski dośrodkował w pole karne, ale po strzale Rafała Janickiego piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Swoją sytuację miał także Turgeman, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok bramki Krzysztofa Kamińskiego. Wisła Kraków wyglądała zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadziła.

Ostra walka w drugiej połowie

Drugie 45 minut meczu to twarda walka drużyn. Piłkarze z Płocka chcieli zmienić wynik spotkania, ale byli wyjątkowo nieskuteczni. Jednak na początku to Krakowianie mieli inicjatywę. Tak jak w pierwszej odsłonie dominowali na murawie, jednak nie przełożyło się to na zmianę wyniku. Pięknym strzałem popisał się przede wszystkim Vulnet Basha. Piłkę przed siebie odbił Kamiński i tym samym oddalił zagrożenie.

Trener Sobolewski zmianami próbował wymusić na swoich podopiecznych zmianę stylu gry i po części się to udało. Groźną sytuację stworzył Giorgi Merebaszwili, który pojawił się na murawie. Gruzin poprowadził akcję lewą stroną i uderzył z narożnika pola karnego. Strzał był jednak niecelny. Biała Gwiazda starała się kontrolować przebieg spotkania i nie dawała szans ekipie z Mazowsza na przedostanie się pod swoją bramkę. Stałe fragmenty także nie były dla Wisły Płock zbyt udane i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Zwycięstwo Arki Gdynia, spadek ŁKS-u

Wisła Kraków ma pięć punktów przewagi nad Arką Gdynia oraz osiem nad ekipą z Kielc. Piłkarze z Gdyni po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonali Zagłębie Lubin 3:2.  Korona Kilece przegrała natomiast z Rakowem Częstochowa 0:1 i jest coraz bliżej spadku. Dzieła zniszczenia dokonali natomiast piłkarze z Zabrza. Górnicy pokonali na wyjeździe 3:1 ekipę ŁKS-u i tym samym zakończyli ekstraklasowy sen Łodzian.