Wieliccy dyżurni policji ustali adres 13-letniej dziewczynki, która zażyła znaczną ilość tabletek. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało uniknąć się tragedii.

Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa żyje nastolatka

Wieliccy dyżurni policji ustali adres 13-letniej dziewczynki, która zażyła znaczną ilość tabletek. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało uniknąć się tragedii.

W sobotę 20 czerwca do operatora WCPR-u wpłynęła informacja, że kilkunastoletnia dziewczynka najprawdopodobniej z powiatu wielickiego chce popełnić samobójstwo. Z treści maila załączonego do informacji wynikało, że dziewczyna zażyła już dużą ilość leków znalezionych w domu. Te informacje zostały natychmiast przekazane oficerowi dyżurnego wielickiej policji.

– Oficer dyżurny wraz z zastępcą wielickiej jednostki rozpoczęli działania od ustalenia miejsca zamieszkania dziewczyny. W tym celu nawiązali błyskawiczny kontakt z policjantami KWP w Krakowie w celu namierzenia urządzenia, z którego została przesłana wiadomość – relacjonuje asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.

Bardzo szybko ustalono, że autorką maila jest 13-letnia mieszkanka Krakowa a nie jak wcześniej podejrzewano powiatu wielickiego. Informację tę przekazano do właściwego komisariatu w Krakowie podkreślając konieczność natychmiastowych działań z uwagi na realne zagrożenie życia dziewczynki.

– Funkcjonariusze jednego z Komisariatu Policji w Krakowie, wraz załogą karetki pogotowia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 13-latkę leżącą w łóżku. Dziewczynka była w bardzo osłabiona i natychmiast została zabrana do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii – podkreśla przedstawiciel wielickich stróżów prawa.