Konrad Gruszkowski

Konrad Gruszkowski podpisał z Wisłą Kraków nowy kontrakt

Konrad Gruszkowski – piłkarz urodzony w Rabce-Zdroju podpisał nowy kontakt z zespołem Białej Gwiazdy. Zawodnik w ubiegłym sezonie był wypożyczony do ekipy Motoru Lublin, z którym wywalczył awans do II ligi. Łącznie rozegrał 14 spotkań i spędził na boisku ponad 1000 minut. Obrońca podpisał z klubem dwuletni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2020 roku. Oczywiście umowa zawiera opcję przedłużenia.

Konrad Gruszkowski urodził się 27 stycznia 2001 roku w Rabce-Zdroju. Jest wychowankiem Turbacza Mszana Dolna, następnie w lipcu 2018 roku trafiając po raz pierwszy na Reymonta. Wcześniej reprezentował również barwy Akademii Sportu Progres.

Dobra postawa w rozgrywkach CLJ i wypożyczenie do Motoru Lublin

Sezon 2018/19 młody piłkarz spędził zespołe Wisły Kraków U19. Na szczeblu Centralnej Ligii Juniorów rozegrał 20 spotkań, będąc bardzo ważnym ogniwem w zespole. Gruszkowski strzelił dwie bramki, zaliczając także jedną asystę. – To był dla mnie wyjątkowy okres, w trakcie którego bardzo dużo się nauczyłem. W tym czasie zmieniłem również pozycję na boisku, bo zostałem przesunięty z linii ataku na prawą obronę, gdzie dobrze się odnajduję – mówi nowy nabytek Białej Gwiazdy.

W minionym sezonie piłkarz był wypożyczony do drużyny Motoru Lublin. W trzynastu z czternastu rozegranych meczów wychodził na boisko w podstawowym składzie. Zaliczył jedną asystę, ale najważniejsze jest to, że pomógł drużynie awansować do II ligi. Było to także pierwsze poważne doświadczenie w seniorskiej piłce, które przełożyło się na nową umowę z krakowską ekipą. – Czas, który spędziłem w Motorze oceniam na bardzo pozytywnie, bowiem miałem okazję zdobyć cenne doświadczenie i cieszę się, że mogłem również pomóc w awansie do II ligi – podkreślił Konrad Gruszkowski.

Czas na nowe wyzwania

Biała Gwiazda buduje zespół na nowy sezon. Mimo, że rozgrywki trwają i sytuacja ekipy z Krakowa jest dość trudna, to wszyscy kibice mają nadzieję na walkę o wyższe pozycje w kolejnych rozgrywkach. Z pewnością młodość Konrada Gruszkowskiego będzie jego dużym atutem. – Wiśle kibicuje od dziecka, dlatego jest to dla mnie niesamowite uczucie i ogromny zaszczyt, że znajdę się w tej szatni i będę mógł ubrać koszulkę z białą gwiazdą. Moim celem jest przede wszystkim to, by każdego dnia podnosić swoje umiejętności. Chciałbym grać jak najczęściej i zdobywać doświadczenie na ekstraklasowych boiskach. Wiem jednak, że będę musiał ciężko pracować na swoją szansę, ale jestem na to gotowy – podsumował zawodnik.

fot. J.Żmijewska/wisla.krakow.pl