Alwernia

Gminy Alwernia, Koszyce, Wolbrom oraz Miechów w finale

Już w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 20:00 rozpoczyna się Wielki Finał I Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski – Najpiękniejsza Gmina Miejsko-Wiejska. Stawkę szesnastu finalistów uzupełniły z czwartego regionu gminy Alwernia, Koszyce, Wolbrom oraz Miechów. Okazały się najlepsze w głosowaniu obejmującym powiaty chrzanowski, dąbrowski, miechowski, olkuski oraz proszowicki. 

W trzecim głosowaniu eliminacyjnym na Najpiękniejszą Gminę Miejsko-Wiejską w Małopolsce oddaliście zaledwie 987 głosów. Pierwsze miejsce zdobyła gmina Alwernia, na którą oddano 359 głosów. Na drugim miejscu znalazła się gmina Koszyce – 343 głosy. Do wielkiego finału awansowały również Wolbrom (102 głosy) oraz Miechów (55 głosów).

Czwarty region w finale reprezentować będą Alwernia, Koszyce, Wolbrom i Miechów, które dołączą do gmin Dobczyce, Szczawnica, Rabka-Zdrój, Sułkowice, Chełmek, Kęty, Skała, Brzeszcze, Ciężkowice, Ryglice, Muszyna oraz Zakliczyn.

Początek Wielkiego Finału już w poniedziałek 29 czerwca od godziny 20:00. Głosowanie potrwa do 19 lipca i zakończy się o godzinie 21:00.