Regulamin

Regulamin finału I Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020

Zakończyła się pierwsza część I Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020. Od poniedziałku 4 maja przez dziesięć tygodni wybieraliśmy najpiękniejszą gminę miejsko – wiejską oraz wiejską w odpowiednio czterech i ośmiu regionach. Mamy już po szesnaście gmin, które staną do walki w Wielkim Finale. Z powodu wakacji zmodyfikowaliśmy regulamin i głosowanie  w tych dwóch kategoriach rozpocznie się w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 20:00. Będzie trwało przez trzy tygodnie aż do niedzieli 19 lipca (godzina 21:00). Natomiast głosowanie na Najpiękniejszą Gminę Miejską będzie miało miejsce od 20 lipca do 9 sierpnia. Regulamin prezentujemy poniżej. 

Ważnym punktem, w którym zmieniliśmy regulamin są NAGRODY. Uhonorowane statuetką, dyplomem oraz darmowymi kampaniami reklamowymi będą gminy z pierwszej “trójki”.

Celem I Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski jest docenienie niezwykłych zakątków, jakie znajdują się w naszym województwie. Jest to także nagrodzenie samorządów za pozytywne zmiany, jakie wprowadza przy okazji kolejnych inwestycji.

ORGANIZATOR

Organizatorem plebiscytu jest portal M jak Małopolska z siedzibą w Rabce-Zdroju, ul. Aleja 1000-lecia 16, którego administratorem jest firma JKR MEDIA.

GŁOSOWANIE

Głosowanie w eliminacjach oraz finale polega na wyborze w ankiecie jednej gminy z danego regionu. Głosujemy raz na 24 godziny, więc możemy zagłosować wiele razy.

ELIMINACJE

W eliminacjach przez osiem tygodni wyłanialiśmy finalistów. Województwo podzieliliśmy na 8 regionów w głosowaniu na gminę wiejską oraz 4 przy wyborze gminy miejsko – wiejskiej. Z każdego obszaru po dwie gminy wiejskie oraz cztery miejsko-wiejskie awansowały do głosowania finałowego. Z powodu małej ilości gmin miejskich, wybierać je będziemy od razu w finale. Czas oddawania głosów wyglądał następująco:

 • gmina wiejska – jeden tydzień na każdy region
 • gmina miejsko – wiejska – dwa tygodnie na każdy region

W głosowaniu na najpiękniejszą gminę wiejską podział wyglądał następująco:

 • poniedziałek 4 maja – niedziela 10 maja – powiaty nowotarski, tatrzański
 • poniedziałek 11 maja – niedziela 17 maja – powiaty oświęcimski, suski, wadowicki
 • poniedziałek 18 maja – niedziela 24 maja – powiaty krakowski, wielicki
 • poniedziałek 25 maja – niedziela 31 maja – powiaty limanowski, myślenicki
 • poniedziałek 1 czerwca – niedziela 7 czerwca – powiaty bocheński, brzeski
 • Poniedziałek 8 czerwca – niedziela 14 czerwca – powiaty dąbrowski, tarnowski
 • poniedziałek 15 czerwca – niedziela 21 czerwca – powiaty gorlicki, nowosądecki
 • poniedziałek 21 czerwca – niedziela 28 czerwca – powiaty chrzanowski, miechowski, olkuski, proszowicki

W głosowaniu na najpiękniejszą gminę miejsko – wiejską podział był następujący:

 • poniedziałek 4 maja – niedziela 17 maja – powiaty bocheński, brzeski, limanowski, myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański oraz wadowicki
 • poniedziałek 18 maja – niedziela 31 maja – powiaty krakowski, oświęcimski, wielicki
 • poniedziałek 1 czerwca – niedziela 13 czerwca – powiaty gorlicki, nowosądecki, tarnowski
 • poniedziałek 14 czerwca – niedziela 28 czerwca – powiaty chrzanowski, dąbrowski, miechowski, olkuski, proszowicki

WIELKI FINAŁ

W głosowaniu finałowym weźmie udział 16 gmin wiejskich oraz 16 miejsko – wiejskich wyłonionych w eliminacjach. Wybierzemy także najpiękniejszą gminę miejską w województwie małopolskim spośród wszystkich 14.

Głosowanie na gminy miejsko-wiejską oraz wiejską odbędzie się od poniedziałku 29 czerwca od godziny 20:00 do niedzieli 19 lipca do godziny 21:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się w poniedziałek 20 lipca.

Finałowe głosowanie na Najpiękniejszą Gminę Miejską będzie miało miejsce od poniedziałku 20 lipca od godziny 20:00 do niedzieli 9 sierpnia do godziny 21:00.

NAGRODY 

Trzy najlepsze gminy z każdej kategorii, a więc gmina wiejska, miejsko-wiejska oraz miejska otrzymają tytuł, okolicznościową statuetkę, dyplom oraz darmową kampanię reklamową na łamach naszego portalu i w mediach społecznościowych:

 • I MIEJSCE – WARTOŚĆ 15 000 ZŁOTYCH – JEDEN ROK
 • II MIEJSCE – WARTOŚĆ 5 000 ZŁOTYCH – PÓŁ ROKU
 • III MIEJSCE – WARTOŚĆ 2 000 ZŁOTYCH – KWARTAŁ

Zwycięskie gminy wiejskie z powiatów otrzymają dyplom oraz artykuł promocyjny dla gminy.