Wisła

Wisła wygrywa i w sezonie 2020/2021 zagra w PKO Ekstraklasie!!!

Wisła Kraków jest już pewna utrzymania w rozgrykach PKO Ekstraklasy. W 34 kolejce na stadionie w Łodzi podopieczni trenera Artura Skowronka pokonali po dwóch bramkach Alona Turgenama miejscowy ŁKS 2:1. Kilka godzin później odbyło się, zakończone remisem spotkanie Korony Kielce z Arką Gdynia. Tym samym Biała Gwiazda zagra na najwyższym szczeblu w sezonie 2020/21.

Mecz z łódzkim zespołem miał być potyczką nie tylko o trzy punkty. Przy korzystnym wyniku spotkania Korony Kielce oraz Arki Gdynia Wiślacy mogli zapewnić sobie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek utrzymanie. Była to trudny mecz, głównie z powodu braków kadrowych krakowskiego zespołu. Nie zagrali m.in. kontuzjowani Jakub Błaszczykowski, Vulnet Basha oraz Vukan Savićević, a także Herbert, któremu skończył się kontrakt.

Szybkie prowadzenie ŁKS-u

Piłkarze Białej Gwiazdy byli zdecydowanymi faworytami starcia. Jednak to gospodarze, prowadzeni przez trenera Wojciecha Stawowego wyszli na prowadzenie. W dziewiątej minucie Hiszpan Pirulo doskonale wszedł z piłką w pole karne, a jego techniczny strzał w dalszy róg bramki strzeżonej przez Mateusza Lisa był nie do obrony. Z minuty na minutę rosła przewaga Wisły Kraków, która za wszelką cenę chciała zdobyć w spotkaniu trzy punkty. W 23 minucie świetne podanie od Mateusza Hołownii otrzymał Chuca, ale jego uderzenie trafiło w słupek. Przed przerwą Łodzianie mogli prowadzić 2:0, ale Jan Grzesik nie trafił piłką w światło bramki.

Zabójcza końcówka pierwszej połowy i początek drugiej

W piłce nożnej niewykorzystane sytuacje bardzo często się mszczą. W tym wypadku Krakowianom bardzo pomogła dodatkowo nieporadność obrońców zespołu gospodarzy. Fatalnie wykonany rzut z “autu” spowodował przejęcie piłki, z którą na bramkę ruszył Alon Turgeman. Świetnie minął Arkadiusza Malarza i z bardzo ostrego kąta zdobył wyrównującą bramkę. Asystę zanotował Chuca.

Pięć minut po gwizdku, zapraszającym piłkarzy na drugą część spotkania było już 2:1 dla Białej Gwiazdy. W polu karnym Turgeman wyprzedził Jana Sobocińskiego, a piłkarz ŁKS-u popchnął rywala. Poszkodowany pewnie wykonał rzut karny i wyprowadził Wiślaków na prowadzenie. Chwilę później mogło być już po meczu, ale po kolejnym faulu gospodarzy w obrębie “szesnastki” karnego nie wykorzystał Rafał Boguski, którego zatrzymał w świetnym stylu Malarz.

Wynik do końca nie uległ zmianie, mimo ataków jednej i drugiej drużyny. Wisła Kraków pokonała ŁKS Łódź 2:1. W wieczornym spotkaniu Korona Kielce zremisowała z Arką Gdynia i tym samym spadła z PKO Ekstraklasy. Wisły Kraków nie wyprzedzi również ekipa z Gdyni. Najważniejszą informacją jest to, że w sezonie 2020/2021 Biała Gwiazda zagra w rozgrywkach na najwyższym szczeblu i z pewnością powalczy o zupełnie inny rezultat.

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 1:2

Bramki:

• 9′ – Pirulo (Srnic)
  • 45′ – Alon Turgeman (Chuca)
  • 50′ – Alon Turgeman (rzut karny)