"Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wytropili 45-latka ukrywającego się w Niemczech, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Uczestniczył w porwaniu nastolatki. W ręce stróżów prawa wpadła też poszukiwana listem gończym 29-latka, którą zatrzymali w Mławie, wraz z miejscowymi policjantami.

Małopolscy “Łowcy głów” nie dali szans poszukiwanym bandytom

“Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wytropili 45-latka ukrywającego się w Niemczech, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Uczestniczył w porwaniu nastolatki. W ręce stróżów prawa wpadła też poszukiwana listem gończym 29-latka, którą zatrzymali w Mławie, wraz z miejscowymi policjantami.

Od kilku miesięcy policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji tropili Jarosława P. Ten 45-latek
miał do odbycia karę pozbawienia wolności za szereg przestępstw, w tym m.in. za udział w porwania dla okupu w 2011 r. w Krakowie 15-letniej wówczas córki jednego z małopolskich biznesmenów.

– Uprzednio odbył już część kary, następnie został warunkowo zwolniony z jej odbywania. Ponieważ złamał zasady warunkowego zwolnienia, sąd zmienił decyzję i skazany zobowiązany był do powrotu do zakładu karnego. Zaczął jednak ukrywać się, więc sąd wydał za nim listy gończe – podają małopolscy stróże prawa.

Ponieważ z informacji, którymi dysponowali policyjni poszukiwacze wynikało, że mężczyzna może ukrywać się poza granicami Polski wydany został także Europejski Nakaz Aresztowania. Policjanci zlokalizowani przestępcę poprosili o pomoc kolegów z Niemiec. Na podstawie materiałów Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie, 45-letni Jarosław P. został zatrzymany przez niemieckich policjantów 26 czerwca. w miejscowości Gelsenkirchen. Po ekstradycji do Polski, 45-latek trafi do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuował odbywanie zasądzonej kary.

Z kolei od dwóch lat wymiar sprawiedliwości poszukiwał 29-latki, która za dokonanie rozboju w Olsztynie miała do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. List gończy za Darią M. wydał Sąd Okręgowy w Olsztynie.

– Ponieważ ostatni adres zameldowania kobiety był w Piwnicznej (powiat nowosądecki) do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie. Podejrzanej jednak w Małopolsce nie było. Co chwilę pojawiał się jakiś trop, po czym okazywało się, że kobiety nie ma w tym miejscu. Kilka dni temu jednak policjanci otrzymali sygnał, że może ona przebywać w województwie mazowieckim – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

2 lipca policyjni “Łowcy głów” z Małopolski udali się do Mławy (w województwie mazowieckim), gdzie wraz z miejscowymi kryminalnymi weszli do mieszkania, gdzie według ich informacji chwilowo znajdowała się poszukiwana. 29-latka została zatrzymana i osadzona w zakładzie karnym w Warszawie.

W trakcie prowadzonych czynności poszukiwawczych ustalono, że ma ona dwójkę małoletnich dzieci, które z uwagi na nieobecność matki pozostają pod opieką babci. W związku z powyższym wystąpiono do Sądu Rodzinnego o zabezpieczenie interesu dzieci.

źródło: KWP Kraków