Sukcesem zakończyły się wspólne poszukiwania kobiety, która mogła targnąć się na własne życie. A akcji uczestniczyli strażacy, leśnicy i policjanci z Krakowa i powiatu wielickiego.

Strażacy, policjanci i leśnicy szukali kobiety. Groziła jej śmierć

Sukcesem zakończyły się wspólne poszukiwania kobiety, która mogła targnąć się na własne życie. A akcji uczestniczyli strażacy, leśnicy i policjanci z Krakowa i powiatu wielickiego.

W piątek 10 lipca, około godz. 12:30, dyżurny policji został poinformowany telefonicznie przez mieszkańca  powiatu wielickiego, że jego żona po sprzeczce wyszła z domu i obawia się o jej życie.

— Policjanci ustalili, że  w przeszłości kobieta podejmowała  już próbę samobójczą. Dlatego też funkcjonariusze przystąpili niezwłocznie do działań – relacjonują stróże prawa z małopolski.

Akcją poszukiwawczą na miejscu dowodził, p.o. zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Niepołomicach, kom. Maciej Onyszko natomiast całość koordynowana była przez Komendanta Powiatowego Policji.

Do poszukiwań zaangażowano funkcjonariuszy nadleśnictwa wraz z dronem, PSP Wieliczka, OSP Niepołomice, OSP Staniątki, OSP Podłęże,  OSP Goszcza, funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji KWP w Krakowie, a także przewodników z psami tropiącymi z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie  oraz grupy poszukiwawczo-ratowniczej OSP Goszcza.

Łącznie, w akcji poszukiwawczej uczestniczyło ponad 150 osób. Przeszukano blisko 5 km kwadratowych terenów leśnych oraz 2,5 km kwadratowego terenu miejskiego.

— W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, około godz. 21:30, zaginioną, odnalazł patrol dzielnicowych KPP Wieliczka w składzie sierż. szt. Łukasz Czub, sierż. szt. Witold Śliwa. Kobieta chwilę później został przekazana pod opiekę lekarzy – czytamy w policyjnym komunikacie.

Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach podziękował wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach, za ciężką pracę i poświęcenie.

fot. KWP Kraków