Burmistrz Wieliczki wydał specjalne oświadczenie po tym, jak w mieście zaatakowany został czarnoskóry mężczyzna oraz miejscowy nauczyciel.

“NIE!” dla rasizmu w Wieliczce! Burmistrz wydał oświadczenie

Burmistrz Wieliczki wydał specjalne oświadczenie po tym, jak w mieście zaatakowany został czarnoskóry mężczyzna oraz miejscowy nauczyciel.

Do aktu rasizmu doszło w połowie lipca. W obronie zaczepianego przez dwóch bandytów czarnoskórego mężczyzny stanął nauczyciel z Wieliczki. Oboje zostali pobici.

W tej sprawie Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki opublikował specjalne oświadczenie:

“Pragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec wszelkich przejawów przemocy, agresji i nienawiści na tle narodowościowym czy prześladowczym. Podobnie jak mieszkańcy Wieliczki jestem zbulwersowany atakiem na drugiego człowieka na terenie naszego miasta, w którym ucierpiał obcokrajowiec, jak również mieszkaniec Wieliczki.

Wyrażając swój szacunek i solidarność z pokrzywdzonym, kieruje jednocześnie słowa podziękowania i uznania wobec mieszkańca Wieliczki, który stanął w obronie pokrzywdzonego, narażając swoje życie i zdrowie. Zdecydowana i natychmiastowa reakcja na przemoc wobec innych ludzi, to postawa godna naśladowania.

Wieliczka i jej mieszkańcy zawsze byli i są postrzegani jako ludzie gościnni i przyjaźni.

W imieniu własnym oraz mieszkańców jeszcze raz wyrażam oburzenie i pragnę podkreślić, że nigdy nie zaakceptujemy agresji wobec drugiego człowieka” – napisał Kozioł.

 

fot. UM Wieliczka