Świeczka sojowa pomoże zadbać o atmosferę w Twoim domu

O samopoczuciu domowników i ich gości często decyduje atmosfera, jaka panuje w domowych wnętrzach. Jej nieodłącznymi elementami są zapach i wystrój, który budują dodatki. W tej roli perfekcyjnie sprawdzają się świeczka sojowa i olejek naturalny.

 

  1. Zapachowa świeczka sojowa

  2. Olejek naturalny nie tylko do świeczki zapachowej

  3. Zestawy prezentowe ze świeczką sojową

 

Naturalne produkty z wosku sojowego wnoszą do domowych wnętrz nową jakość dekoracji. Nie tylko ładnie wyglądają, ale również pięknie pachną, nie wpływając przy tym negatywnie na zdrowie człowieka.

 

Zapachowa świeczka sojowa

 

Świeczki pojawiają się w wielu domach jako jedna z podstawowych dekoracji. Dobrze się prezentują, są funkcjonalne, a przy tym, jeśli wybór padł na produkt zapachowy, pozostawiają po sobie przyjemną woń kwiatów, owoców czy ziół. Wśród najpopularniejszych produktów znajduje się parafinowa świeczka zapachowa. Ten tradycyjny wyrób powstaje z materiału, będącego pochodną ropy naftowej, który podczas spalania wydziela wiele groźnych dla człowieka substancji, mogących, np. powodować raka. Z tego powodu świece parafinowe zastąpiły świece sojowe.

 

Świeczka sojowa to naturalny produkt, produkowany z soi, czyli odnawialnego, naturalnego źródła. Jej niekwestionowaną zaletą jest sposób spalania – wosk pali się czystym płomieniem z niewielką ilością czarnej sadzy, dzięki czemu używanie tego rodzaju świeczki nie powoduje powstawania nieestetycznych śladów na świecznikach czy innych, domowych powierzchniach. Dodatkowo, świeczka sojowa tej samej wielkości co świeczka parafinowa, pali się dłużej niż jej tradycyjna odpowiedniczka, a przy tym pozostawia biodegradowalne resztki. W przypadku produktów zapachowych, aromat uwalnia się powoli i stopniowo, dlatego można się nim cieszyć przez długi czas.

 

Olejek naturalny nie tylko do świeczki zapachowej

 

Świeczka zapachowa to dekoracja idealna, ponieważ łączy w sobie zarówno produkt poprawiający zapach w domowych wnętrzach, jak i elegancką, nowoczesną dekorację. Do wytwarzania tego typu świec używane są zwykle olejki eteryczne, dodawane do wosku na etapie produkcji.

 

Olejki te można wykorzystać również w inny sposób, tworząc w swoim wnętrzu nietypową dekorację w postaci kominka zapachowego. Ceramiczne, drewniane, metalowe lub szklane, idealnie prezentują się w każdym wnętrzu. Ich działanie jest bardzo proste – wystarczy umieścić olejek eteryczny lub wosk zapachowy w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Pod nim znajduje się świeczka, która na skutek palenia podgrzewa znajdujący się nad nią olej lub wosk, a ten wydziela przyjemny zapach. W ten sposób, podobnie jak świeczki zapachowe, również kominki mogą stanowić idealną dekorację każdego wnętrza, zarówno tego w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym, romantycznym czy loftowym.

 

Zestawy prezentowe ze świeczką sojową

Świeczki są na tyle popularne, że często stają się elementem eleganckich zestawów prezentowych. W ich skład oprócz świeczki sojowej może wchodzić olejek eteryczny, kominek zapachowy lub słodkie dodatki, np. konfitury, nietypowa czekolada z dodatkami lub owoce w czekoladzie. Kilka produktów połączonych w jeden zestaw daje gwarancję, że przynajmniej jeden z nich przypadnie do gustu obdarowanemu. Tego typu zestawy prezentowe stanowią uniwersalne upominki, odpowiednie zarówno dla mamy, dziewczyny lub żony, jak i koleżanki z pracy, szefowej lub ważnej klientki. Zestawy te kierowane są zwykle do kobiet, chociaż w niektórych przypadkach mogą też stać się prezentem dla mężczyzny, który szczególnie dba o atmosferę w swoim domu lub biurze.

undefined
Zobacz także