Zabójca 54 – letniej kobiety aresztowany (FILM)

Chrzanowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Śląska, który w nocy z 16 na 17 lipca skatował 54-letnią kobietę. Poszkodowana z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala, jednak nie udało się uratować jej życia. Zabójca resztę życia może spędzić za kratkami, ponieważ grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Do śmiertelnego pobicia doszło w minionym tygodniu. – 17 lipca br. około 4 nad ranem karetka pogotowia przywiozła do szpitala rejonowego w Chrzanowie nieprzytomną kobietę, która miała liczne obrażenia zewnętrzne i jak się okazało, wewnętrzne ciała. Ponieważ obrażenia na ciele kobiety wskazywały, że została ona dotkliwie pobita ciężkim przedmiotem, lekarz dyżurny natychmiast powiadomił Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie. Niestety kobiety nie udało się uratować i około godziny 10 pacjentka zmarła – informuje KPP w Chrzanowie.

 

Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szereg czynności procesowych w miejscu zamieszkania kobiety, zabezpieczając przy tym liczne ślady. Jeszcze tego samego dnia, na terenie województwa śląskiego policjanci z chrzanowskiej komendy zatrzymali partnera denatki. 42-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa ( art. 148 KK ). 18 lipca sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.

Zobacz także