Wróżba warta 600 złotych. Złodziejka poszukiwana.

Zapewne była to najdroższa wróżba w życiu mieszkanki powiatu nowotarskiego. Fałszywa wróżka miała przepowiedzieć przyszłość za 10 groszy, ale podczas swoich działań ukradła kobiecie 600 złotych. Złodziejka jest teraz poszukiwana, a każdy kto ją widział, proszony jest o kontakt z Policją. 

– Wczoraj w południe w Rynku w Nowym Targu do przechodzącej chodnikiem mieszkanki powiatu nowotarskiego podeszła nieznajoma kobieta i zaproponowała jej wróżbę z kart za jedyne 10 groszy. „Wróżka” była kobietą w średnim wieku, o śniadej karnacji, ubraną w czarny, powłóczysty strój – informuje KPP w Nowym Targu.

Kobieta zachęcona bardzo niską kwotą, wyjęła z kieszeni dwuzłotową monetę i dała „wizjonerce”. Ta jednak nie była zainteresowana dwoma złotymi, a bardziej zależało jej na sprawdzeniu zawartości portfela kobiety i dlatego też urządziła spektakl z czarami. Najpierw podała kobiecie kartę i zapytała, czy ma w portfelu 1 grosz. Ta wyjęła z torebki portfel, otworzyła go i zaczęła szukać monety. Wtedy „wróżka” włożyła kartę do przegródki portfela obok papierowych banknotów. Następnie kazała zamknąć portfel, wykonała nad nim różne gesty rękoma i nakazała wyjąć kartę i pieniądze z portfela, po czym zabrała je i położyła na swoich kartach. Potem przełożyła banknoty kartami i oddała właścicielce. Wróżąc dalej poleciła schować gotówkę do portfela i nie otwierać go przez najbliższe kilkanaście minut. „ Czarodziejka” dodatkowo wyrwała kobiecie dwa włosy, wsadziła je do torebki z zakazem zaglądania do niej, gdyż przyniesie to nieszczęście. Wypowiadając różne słowa nakazała jeszcze przejść obok ratusza i splunąć trzy razy. Mieszkanka powiatu jak zahipnotyzowana wykonywała wszystkie prośby. Po wszystkim, kiedy chciała kupić bilet w kiosku zorientowała się, że została okradziona. Z portfela zniknęło 600 złotych, chociaż była pewna, że te pieniądze schowała do środka. O całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu prosi wszystkie osoby, które mają informacje na temat „wróżki”,o kontakt z oficerem dyżurnym pod nr telefonu: 47 83 46 400

Przestrzegamy, pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym. Uważajmy na tzw. okazje, w tym przypadku wróżba okazała się bardzo droga, a miała kosztować tylko 1 grosz.

KPP w Nowym Targu
Zobacz także