Wymiana akumulatora w Krakowie

Szukasz warsztatu samochodowego, który zajmie się elektryką i elektroniką Twojego pojazdu? Masz wątpliwości co do prawidłowego działania akumulatora? Skorzystaj z usług sprawdzonego serwisu, który zajmuje się m.in wymianą akumulatorów w Krakowie. Poznaj jakość kompleksowych usług. 

Jak zbudowany jest akumulator?

Akumulator w samochodzie to nic innego jak zespolone ze sobą ogniwa magazynujące energię elektryczną. Jego zadaniem jest dostarczanie prądu do urządzeń i odbiorników oraz rozruch silnika. Ogniwa składające się na jego budowę to: elektrody (katody i anody), separator izolujący od siebie elektrody oraz elektrolit. Gdy silnik jest uruchomiony – akumulator się ładuje, gdy silnik jest w rozruchu lub gdy włączonych jest zbyt dużo odbiorników przy niskich obrotach silnika – akumulator się rozładowuje. 

Kiedy wymienić akumulator? 

Sygnałem alarmującym dla kierowcy powinny być trudności z rozruchem silnika – słabo kręcący się rozrusznik, a także światło mijania, które słabo świeci przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku. Warto wtedy udać się do serwisu samochodowego na wizytę kontrolną. Podczas niej wykonana zostanie próba obciążeniowa, której wynik potwierdzi konieczność wymiany akumulatora. Jeżeli akumulator zbyt szybko się rozładowuje, nie chce się ładować itp., należy od razu go wymienić. W razie mechanicznego uszkodzenia akumulatora (rozerwanie obudowy itp.) konieczna jest jego natychmiastowa wymiana. 

Użytkowanie niesprawnego akumulatora jest niebezpieczne dla kierowcy i innych pasażerów. Zepsuty akumulator ma wpływ na instalacje elektryczną oraz na mobilność samochodu, który może ją stracić, gdy padnie akumulator. 

Wymiana akumulatora w Krakowie 

Serwis samochodowy w Krakowie zaleca regularne kontrole i obserwowanie pojazdu – w trosce o bezpieczeństwo swoich zmotoryzowanych klientów. Nowe modele samochodu wymagają specjalistycznej opieki fachowców, którzy przy użyciu odpowiednich urządzeń diagnostycznych (kodowanie przy pomocy komputera diagnostycznego), sprawdzą usterkę i ją naprawią. Świadczone przez nas usługi są kompleksowe, dzięki czemu w jednym miejscu rozwiążesz wiele problemów w zakresie elektryki i elektroniki samochodowej. Zajmujemy się m.in. naprawą alternatorów i rozruszników, sprawdzaniem żywotności akumulatorów, rozwiązywaniem problemów z ładowaniem akumulatora podczas jazdy, wymianą żarówek samochodowych, a także rozpoznawaniem usterek samochodowych instalacji elektrycznych.

Fachowa pomoc i obsługa 

Zespół ekspertów z mechanicznym wykształceniem od lat cieszy się popularnością wśród osób decydujących się na wymianę akumulatora w Krakowie. Zła diagnoza lub nieprawidłowe rozwiązanie problemu może doprowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia. Serwis samochodowy w Krakowie dba o to, by szkolić swoich pracowników, wysyłając ich na cykliczne szkolenia branżowe, na których specjaliści szlifują swoje umiejętności i zdobywają nową wiedzę. Spełniamy najwyższe standardy obsługi klienta, oferując konkurencyjne ceny, dzięki którym możesz bez zawahania powierzyć naszemu warsztatowi wymianę akumulatora w Krakowie.