wielicka

Wielicka Policja z nowym sprzętem

Wielicka Policja wzbogaciła się o nową kamerę termowizyjna oraz urządzenie do badania trzeźwości. Porozumienie podpisali w czwartek 23 lipca wójt gminy Kłaj Zbigniew Strączek, a także Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Mirosław Strach. 

– 23 lipca w budynku Urzędu Gminy Kłaj, Wójt Gminy Kłaj Pan Zbigniew Strączek, uroczyście przekazał specjalistyczny sprzęt Komendantowi Powiatowemu Policji w Wieliczce podinsp. Mirosławowi Strachowi, w postaci wysokiej jakości kamery termowizyjnej oraz urządzenia do badania trzeźwości Iblow – informuje KPP w Wieliczce.

Z pewnością wyposażenie przekazane Policji w wymierny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Warto podkreślić, że nie tylko osób mieszkających w gminie Kłaj, ale także w całym powiecie. Kamera termowizyjna będzie wykorzystywana przez Policję podczas akcji poszukiwawczych osób zaginionych. Natomiast Iblow będzie służył funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Niepołomicach,  do szybkiego  i precyzyjnego badania trzeźwości kierowców.

KPP w Wieliczce